U ruševinama noćnog kluba Jet Set spasioci su nakon duge i obimne potrage jutros pronašli i tijelo poznatog pjevača Rubbyja Péreza.
Iz Centra za vanredne situacije Dominikanske Republike su potvrdili da je tijelo pjevača pronađeno u 6.10 sati. Portparol Centra, Juan Manuel Méndez García je također saopštio da je broj žrtava porastao na 113.
Na mrežama se pojavio snimak tokom na kojem se vidi kako ljekari saopštavaju Zulinki, Perezovoj kćerki, da je poginuo.
"Ne, ne, ne", rekla je ona nakon što su joj ljekari saopštili da joj je otac stradao.
"Ljudi su tražili pjesmu "De color de rosa". Rekla sam sam mu: "Tata, pomozi mi", a on me je zamolio da ostanem kod tog mikrofona. Da sam bila za drugim mikrofonom, sad ne bih bila ovdje", rekla je Zulinka koja je kobne večeri također bila u noćnom klubu kada se krov urušio.
Podsjetimo, Perezova kćerka, Zulinka Perez, ranije je izjavila novinarima da je bila prisutna na događaju i da je njen otac još bio zarobljen unutar kluba.
Zulinka se prisjetila kako su jedan od pratećih vokala benda i njen muž ležali preko nje. Njen muž ju je zamolio da prva izađe kako bi se postarala za njihovu djecu ako on ne preživi.
"Rekao mi je: 'Dušo, izađi, da dijete ne ostane samo ako se sve ovo sruši. Ispuzala sam napolje’", rekla je Zulinka.
#MUNDO | El merenguero Rubby Pérez, realizaba una presentación en la discoteca Jet Set, de República Dominicana, cuando se desplomó el techo y aún no ha sido encontrado por los socorristas, confirmó una de sus hijas. Se reportan al menos 12 muertos, entre ellos uno de los músicos… pic.twitter.com/VYohLpFWky
— ÚltimaHoraCaracol (@UltimaHoraCR) April 8, 2025