Šef Civilne zaštite Istočni Stari Grad Dragan Rajić rekao je Srni da je obustavljena potraga za Božom Lopatićem iz Buloga nakon što se potraga poklopila sa Gorskom službom spasavanja (GSS) Kantona Sarajevo, koja je tragajući za nestalom Arijanom Ljuce, utvrdila da se oboma u isto vrijeme i na istom mjestu gubi trag.
Rajić je naveo da su saznanja GSS Kantona Sarajevo da se Lopatić i Ljuca spojili jer je nju dovezao taksi do autootpada u Bulozima, u vrijeme kada je nestao i Božo.
On je naveo da je sinoć kasno obustavljena potraga za Lopatićem.
"U potragu za njim je bilo uključeno 60 pripadnika GSS Istočni Stari Grad, mještana i MUP-a Republike Srpske. Dva dana i noći smo ga tražili, išli u detaljnu potragu terena. Nismo našli nijedan povod da nastavimo dalje potragu jer se ona poklopila sa kolegama iz Sarajeva", naveo je Rajić.
Prema njegovim riječima, sve je dalje u nadležnosti Ministarstva unutrašnjih poslova RS.
Potraga za Arijanom Ljuca se nastavlja smanjenim intenzitetom
Nakon tri dana intenzivne potrage, u kojoj su bili uključeni spasioci GSS Kantona Sarajevo sa timovima za pretragu terena, timom za spašavanje na vodi I stijeni, timom sa dronom I K9 timom, potragu za nestalom Arijanom Ljuca nastavlja se smanjenim intenzitetom, saopćio je GSS KS.
"U srijedu, 07.05.2025 godine, na teren smo izveli pse, gdje su timovi sa dronovima I dva K9 tima pretraživali područje na kojem je gospođa Ljuca posljednji put viđena, po izjavi taksiste koji je dovezao na određenu lokaciju. Vodiči su doveli pse iz K9 tima Stanica Sarajevo I K9 tima GSS Kantona Sarajevo, gdje su, u prvom segmentu potrage, psi tražili miris i trag gospođe Ljuca. U drugom segmentu potrage, utvrdili smo da se tragovi gospođe Ljuca završavaju na improvizovanom autobuskom stajalištu, oko trideset metara udaljeni od tragova gospodina Lopatića, čij su trag pronašle K9 jedinice.
Kolege iz GSS Istočni Stari Grad I Civilne zaštite Istočno Sarajevo su bile prisutne tokom pretrage terena. Obzirom da intenzivna potraga u kojoj je učestvovalo preko 60 spasilaca GSS Kantona Sarajevo, nije dala rezultate I da trenutno nemamo dovoljno informacija za nastavak intenzivne potrage, potragu nastavljamo smanjenim intenzitetom.
Apeluju na sve građane, ukoliko imaju bilo kakve informacije koje mogu pomoći u potrazi, da se jave na brojeve telefona:
122 policija
121 civilna zaštita
061 10 10 22 GSS KS
(Vijesti.ba)