Ovo su samo neka od pitanja na koje je publika mogla dobiti odgovore na premijeri urnebesne komedije Zlatana Zuhrića Zuhre i Tina Sedlara "Kad u vojsku pođem" koja se održala u sarajevskom Domu mladih 7. maja. Tekst predstave i režiju potpisuju zajednički Zuhra i Tin Sedlar, a predstava je po prvi put izvedena sredinom marta u Zagrebu.
Otac Marko (Zlatan Zuhrić) shvatio je da njegov sin Žarko (Tin Sedlar) nije prava slika muškarca kakvog on zamišlja i da mu fali čvrstine. Nošen tim mislima, odlučio je sina pripremiti za odlazak na služenje vojnog roka. Kako je sam nekada bio u vojsci, dao si je za pravo da posjeduje svo znanje svijeta o svemu što se tamo događa i da je jedno sigurno – uvijek treba biti na oprezu jer neprijatelj nikad ne spava!
Zuhra i Tin su sarajevskoj publici priredili sjajnu zabavu i nasmijali sve prisutne do suza, a nakon predstave, Zuhra je najavio da uskoro kreće i BH turneja ove nove predstave.
"Sarajevo je oduvijek bilo centar dobrog humora. Hvala publici na ovom sjajnom druženju!" poručio je Zuhra i najavio da će uskoro biti objavljeni novi termini predstave koja upravo iz Sarajeva kreće na BH turneju.
(Vijesti.ba)