13.07.2025 / 15:14 Košarka - ESPN piše

Rastaju se Lakersi i LeBron James?

Rastaju se Lakersi i LeBron James?
Foto: X
Američki sportski medij ESPN tvrdi da odnosi između LeBrona Jamesa i Los Angeles Lakersa više nisu dobri, navodeći da se "brak" između slavnog košarkaša i kluba bliži kraju.

Prema njihovim informacijama, razlaz bi mogao postati zvaničan već na proljeće 2026. godine.

Podsjetimo, od dolaska LeBrona u Lakers 2018. godine, tim je doživio preporod, osvojio NBA titulu 2020. i ponovo postao relevantan u ligi. Ipak, ove godine došlo je do značajnih trzavica. LeBron navodno nije bio informisan o trejdu Luke Dončića, niti o tome da porodica Buss planira prodaju franšize za rekordnih 10 milijardi dolara.

Lakersi već gledaju ka budućnosti, a Luka Dončić se spominje kao nova glavna zvijezda, što, očekivano, ne prija LeBronu. Uz to, nije mu ponuđen novi ugovor, pa je izvjesno da će trenutna sezona (u kojoj zarađuje 52,6 miliona dolara) biti i njegova posljednja u dresu Lakersa.

LeBron će, ako odluči da nastavi karijeru, u 41. godini postati slobodan igrač, a Lakersi će imati značajan budžet slobodan za potpisivanje velikih imena. ESPN navodi da su mete Nikola Jokić i Giannis Antetokounmpo, uz planove za ljeto 2027.

Uprkos godinama, LeBron je i dalje u top formi — prošlu sezonu završio je s prosjekom od 24,4 poena, 8,2 asistencije i 7,8 skokova po utakmici. Kao moguće nove destinacije spominju se LA Clippersi, New York Knicksi i Cleveland Cavaliersi, gdje je i započeo karijeru.

Ostaje da se vidi hoće li doći do pomirenja ili će "bračni savjetnik" ipak zakasniti. ESPN najavljuje i uskoro gostovanje LeBrona, nakon kojeg bi situacija mogla postati jasnija — ili još zagonetnija.


(Vijesti.ba)

 

Izdvajamo