U Zavidovićima će sutra biti održano premijerno izdanje Zavidovići 5K utrke, koja se održava u okviru manifestacije obilježavanja Dana Grada Zavidovići.
Prvu utrku u gradu na tri rijeke će trčati skoro 300 trkača koji su kompletirali svoje registracije na vrijeme, nakon što je zaprimljeno skoro 400 prijava, a među njima se nalazi i nekoliko inostranih trkača, kao i neki od najpoznatijih domaćih atletičara i atletičarki.
Organizatori utrke su Udruženje za informisanje i afirmisanje građana „Z-Media“ i JU „Kulturno-sportski centar“ Zavidovići, uz podršku partnera i sponzora, a trasa utrke prelazi pored tri rijeke – Bosna, Gostović i Krivaja, te završava krugom na Gradskom stadionu Zavidovići.
Među prijavljenim imenima se nalazi i nekoliko kenijskih trkača i trkačica koji su u prošlosti znali obarati rekorde na trkama u Bosni i Hercegovini i koji će, u slučaju dolaska u Zavidoviće, predstavljati najozbiljnije favorite za ukupan nagradni fond u vrijednosti od 2000 KM.
Svakako, tu je i veliki broj poznatih domaćih trkača i trkačica koji garantuju uzbudljivu borbu za podijum.
Ono po čemu se ističe prvo izdanje ove ulične „petice“ u Zavidovićima jeste da je najavljeno i učešće (po)najboljeg bh. atletičara Amela Tuke, čije su uže specijalnosti na „kratkim prugama“.
Organizatori najavljuju kvalitetnu utrku i stazu ugodnu za trčanje te vjeruju da ni moguća kiša neće pokvariti ukupan dojam.
Start utrke je zakazan za 17:30 sati.
(Vijesti.ba)