17.10.2025 / 22:54 BiH - Osigurana sredstva

Počinje izgradnja nove zgrade Policijske stanice Glamoč

Počinje izgradnja nove zgrade Policijske stanice Glamoč
Foto: Fena

Ministar unutrašnjih poslova Kantona 10 Mario Lovrić potpisao je u petak u Livnu ugovor s direktorom preduzeća GM Sermen d.o.o., Matom Semrenom, čime je službeno započela realizacija projekta izgradnje nove zgrade Policijske stanice Glamoč.

Prva faza radova vrijedna 300.000 KM obuhvata pripremne, zemljane, betonske, hidroizolacijske i termoizolacijske radove. U Budžetu Kantona 10 za 2026. godinu već su planirana sredstva za nastavak projekta i dovršetak objekta.

- Izgradnjom nove zgrade osigurat će se trajni i savremeni prostorni uslovi za rad policijskih službenika, te kvalitetnija usluga građanima - kazao je ministar.

Ovim projektom Ministarstvo unutarnjih poslova i Vlada Kantona 10 ulažu u razvoj infrastrukture, bolje radne uslove i jačanje sigurnosnog sistema, čime se rješava pitanje adekvatnog prostora za Policijsku stanicu Glamoč.

(Vijesti.ba/Fena)

Izdvajamo