28.10.2025 / 17:51 Politika - MVP BiH

Konaković s prvim čovjekom američke ambasade razgovarao o jačanju saradnje BiH i SAD-a

Konaković s prvim čovjekom američke ambasade razgovarao o jačanju saradnje BiH i SAD-a
Foto: MVP BiH
Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković sastao se danas sa otpravnikom poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini Johnom Ginkelom, a razgovarali su o odnosima dvije zemlje i jačanju saradnje.

"Tokom susreta razgovarano je o jačanju sveukupnih odnosa između Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država, s posebnim akcentom na unapređenje ekonomske saradnje i jačanje partnerstva u svim oblastima", saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

Sagovornici su razmijenili mišljenja o mogućnostima za intenziviranje privrednih veza i privlačenja investicija u Bosnu i Hercegovinu, posebno kroz stvaranje stabilnog i sigurnog okruženja kao ključnog preduslova za ekonomski razvoj naše zemlje, navodi se u saopštenju, a posebna pažnja posvećena je Južnoj plinskoj interkonekciji kao strateškom energetskom projektu.

Razgovarano je i o aktuelnoj političkoj situaciji u Bosni i Hercegovini, kao i napretku naše zemlje na putu u EU i NATO, saopšteno je.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo