31.10.2025 / 09:41 Fudbal - Najvatreniji navijači

Horde zla upozoravaju: Savez šuti na probleme gostujućih navijača

Horde zla upozoravaju: Savez šuti na probleme gostujućih navijača
Foto: Horde zla

Najvatreniji navijači FK Sarajevo, poznati kao Horde zla, oglasili su se na društvenim mrežama i kritički prokomentarisali odnos pojedinih klubova i Fudbalskog saveza BiH prema gostujućim navijačima.

U saopćenju navode da su već duže vrijeme suočeni s brojnim poteškoćama, uključujući kašnjenje ulaska na stadione, raniji odlazak prije kraja utakmica, te zahtjeve klubova da dostave spiskove svih putnika na gostovanja.

Horde zla ističu i novu praksu u domaćem nogometu, gdje pojedini klubovi uoči utakmica protiv FK Sarajevo pokreću "radove" na tribinama predviđenim za gostujuće navijače, čime praktično onemogućavaju njihov dolazak.

"Kriminalni NS BiH šutnjom pozdravlja ovakve postupke, umjesto da pronađe rješenje za problem koji već godinama pogađa navijače širom zemlje“, navode iz grupe.

Navijači smatraju da ovakvi potezi dodatno utiču na pad posjete stadionima i narušavaju ugled domaćeg nogometa.

"Umjesto da se radi na poboljšanju uslova i privlačenju publike, savezi i klubovi svojim postupcima guraju naš nogomet na dno“, poručuju Horde zla.

U ironičnom tonu, navijači su sugerirali da bi, prema toj logici, i FK Sarajevo mogao "zatvoriti“ južnu tribinu Koševa, kako bi bio ravnopravan sa ostalim klubovima u ligi.

Podsjetimo, Hordama zla nedavno nije bilo dozvoljeno putovanje na utakmicu u Široki Brijeg zbog navodnih radova na tribini za gostujuće navijače, a ista sudbina zadesila je i pristalice Željezničara.

Ipak, pred predstojeći derbi Široki Brijeg – Zrinjski, potvrđeno je da su "radovi“ završeni i da će gostujući navijači moći prisustvovati utakmici u Hercegovini.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo