
Na mjestima pod maglom kolovozi su vlažni i klizavi.
Kako je saopćeno iz Auto-moto saveza BiH, pojačan je ulaz vozila na graničnim prijelazima Gradina i Gradiška, dok na ostalim graničnim prijelazima nema dužih zadržavanja.
AMS podsjeća i da su, zbog registracije putnika po novom sistemu ulaska i izlaska u zemlje Evropske unije (EES, Entry/Exit System), moguća duža zadržavanja na graničnim prijelazima, ali i da, u skladu sa zakonskim odredbama, do 01.04. na cestama u BiH, sva motorna vozila moraju posjedovati zimsku opremu.
Gužve na granicama u BiH zabilježene su i jučer, kada je pretpraznični period donio pravi saobraćajni haos širom regije, a najveći pritisak zabilježen je na graničnim prelazima zbog dolaska dijaspore iz zemalja Zapadne Evrope u Bosnu i Hercegovinu, ali i susjedne države.
Intenzivan saobraćaj očekuje se i danas, ali i u narednim danima, zbog čega se vozačima savjetuje da, gdje god je moguće, koriste alternativne pravce i prate aktuelne informacije sa graničnih prelaza.
(Vijesti.ba)