
Sindikat KJP Veterinarska stanica d.o.o. Sarajevo ocijenio je danas na sastanku sa predsjednikom Samostalnog sindikata zaposlenih u poljoprivredi, prehrambenoj i duhanskoj industriji, vodoprivredi, ugostiteljstvu, turizmu i trgovini Bosne i Hercegovine (PPDIVUTBiH) Mehmedom Avdagićem da se ta ustanova suočava sa velikim problemima zbog naslijeđenih obaveza od pojedinaca iz te ustanove iz ranijeg perioda.
- I pored problema nastoji se uz pomoć i podršku Kantona Sarajevo pratiti dinamika finansijskih obaveza, na čemu smo zahvalni - navode iz sindikata.
Dodaju da će KJP Veterinarska stanica d.o.o. Sarajevo i u buduće, bez obzira na sve izazove raditi na jačanju i širenju kapaciteta, kako bi se odgovorilo svim izazovima.
Sindikat očekuje da će u 2026. kroz kolektivno pregovaranje ta ustanova razvijati dobre partnerske odnose jačanjem socijalnog dijaloga i potpisati Kolektivni ugovor, koji je u fazi pregovaranja, saopćeno je iz Sindikata PPDIVUTBiH.
(Vijesti.ba / FENA)