03.02.2026 / 15:03 Košarka - ABA 2 liga

Sloboda protiv Vršca traži pobjedu za ostanak u borbi za play - off

Sloboda protiv Vršca traži pobjedu za ostanak u borbi za play - off

Košarkaši Slobode sutra će u Tuzli odigrati jednu od ključnih utakmica dosadašnjeg dijela sezone u ABA 2 ligi. U okviru sedmog kola Tuzlaci će ugostiti ekipu Vršca, a eventualni poraz značajno bi ih udaljio od borbe za plasman u play - off.

Sloboda se trenutno nalazi na devetoj poziciji na tabeli, te joj je pobjeda neophodna kako bi zadržala realne šanse za plasman u završnicu takmičenja.

U najavi susreta trener Slobode Marko Trbić istakao je važnost predstojećeg duela, ali i kvalitet protivnika.

– Igramo utakmicu koja je za nas praktično diskvalifikujuća. Moramo pobijediti kako bismo sačuvali šanse za plasman u play - off. Vršac je ekipa koja predstavlja spoj mladosti i iskustva, zbog čega će biti potreban maksimalan fokus i energija na visokom nivou. Samo tako možemo iskoristiti komparativne prednosti i ostvariti cilj – rekao je Trbić.

Utakmica između Slobode i Vršca igra se sutra s početkom u 18.00 sati.


(Vijesti.ba / FENA)

Izdvajamo