
Izraelski premijer Benjamin Netanyahu održao je u utorak sastanak s visokim američkim zvaničnicima koji su uključeni u pregovore s Iranom, odmah po dolasku u Washington na razgovore s predsjednikom Donaldom Trumpom.
Netanyahu se sastao sa specijalnim izaslanikom Steveom Witkoffom i Jaredom Kushnerom, Trumpovim zetom i savjetnikom, fokusirajući se na pregovore s Teheranom koji su prethodno održani prošle sedmice u Omanu, prenio je novinar Barak Ravid na društvenoj mreži X.
Sastanak je održan u Blair Houseu, službenoj rezidenciji američkog predsjednika, nekoliko sati nakon što je Netanyahu stigao u svoju šestu službenu posjetu SAD otkako se Trump vratio u Bijelu kuću prošle godine.
Netanyahu has arrived in Washington, DC for a meeting at the White House with Trump.
— Clash Report (@clashreport) February 11, 2026
He traveled in a large Secret Service motorcade. Security measures included the closure of I-695 West and helicopters operating overhead.pic.twitter.com/EOMrMR13OG
Razgovori između Trumpa i Netanyahua u Bijeloj kući, planirani za srijedu, trebali bi se koncentrisati na naredni krug nuklearnih pregovora između Irana i SAD, nakon što je prvi krug održan u Muscatu prošle sedmice.
After arriving in Washington, Netanyahu meets privately with Steve Witkoff, Jared Kushner, and other Jews involved with the Trump admin.
— Red Pill Media (@RedPillMediaX) February 11, 2026
These are the meetings that dictate the future of American society.
6 Jews at a table, plotting to bring America into a war. pic.twitter.com/OSLGp2wXXT
Pregovori u Omanu uslijedili su nakon gotovo osam mjeseci pauze, izazvane napadima Trumpove administracije na iranska nuklearna postrojenja u junu.
Napetosti između Washingtona i Teherana dodatno su porasle zbog jačanja američkih vojnih snaga u Perzijskom zaljevu i ponovljenih Trumpovih prijetnji vojnom akcijom.
(Vijesti.ba)