18.02.2026 / 07:22 Fudbal - Liga prvaka

Otamendi provocirao Viniciusa pokazivanjem tetovaža trofeja

Otamendi provocirao Viniciusa pokazivanjem tetovaža trofeja
Screenshot: X

Utakmica između Benfice i Reala u Lisabonu, odigrana u okviru prvog susreta doigravanja za nokaut fazu Lige prvaka, donijela je mnogo tenzija i uzbuđenja.

Madriđani su slavili minimalnu pobjedu rezultatom 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Vinicius Junior u 50. minuti susreta.

Ipak, nakon gola uslijedile su burne reakcije na terenu koje su dodatno podigle temperaturu.

Fudbaleri Reala, predvođeni Viniciusom, tvrdili su da je igrač Benfice Gianluca Prestianni uputio rasističke uvrede brazilskom napadaču.

Vinicius je o svemu obavijestio glavnog sudiju Francoisa Letexiera, kao i trenera domaćeg sastava Josea Mourinha.

Sudija je potom aktivirao predviđeni protokol i privremeno prekinuo susret, ali je meč ubrzo nastavljen bez disciplinskih mjera prema Prestianniju.

Dodatnu pažnju izazvao je detalj iz sudijske nadoknade. U verbalnom sukobu s Viniciusom, defanzivac Benfice Nicolas Otamendi podigao je dres i pokazivao tetovaže trofeja koje je osvojio tokom karijere.

Riječ je o titulama svjetskog prvaka s Argentinom, osvajača Copa Americe te pobjednika Finalissime, susreta između prvaka Evrope i Južne Amerike.

Scena je ubrzo postala viralna i dodatno obilježila susret koji je i bez toga bio prepun tenzija.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo