
U Sudskoj policiji navode da je bjegunac je uhapšen po naredbi Osnovnog suda u Novom Gradu, kojom je traženo da se sprovede na izdržavanje petogodišnje kazne zatvora.
"Policijski službenici Okružnog centra Sudske policije Prijedor su postupali po naredbi Osnovnog suda u Novom Gradu, kojom je traženo da se D.K sprovede u KPZ Banjaluka na izdržavanje zatvorske kazne, ali traženo lice nije pronađeno na navedenoj adresi. Operativnim radom i u saradnji sa policijskim službenicima PS Kostajnica/ PU Prijedor, došlo se do saznanja o mogućoj novoj adresi, gdje je traženo lice pronađeno i lišeno slobode, a potom sprovedeno i predato u KPZ Banjaluka", saopštila je Sudska policija RS.
Kako saznaje ATV, u pitanju je lice koje je osuđeno za silovanje devetogodišnjeg dječaka i obljubu nad 15-godišnjakom.
Oba slučaja otkrivena su 2014. godine, a suđenje je počelo tek 2021. godine zbog promjene nadležnosti suda i tužilaštva.
(Vijesti.ba)