01.05.2026 / 20:21 Crna hronika - Nakon ubistva

Stravični detalji: Ubica uhapšen dok je jeo ćevape na Baščaršiji

Stravični detalji: Ubica uhapšen dok je jeo ćevape na Baščaršiji
Foto: Vijesti.ba
Tarik Prusac, koji je danas u sarajevskom naselju Dobrinja ubio bivšu suprugu i oteo njihovo maloljetno dijete, uhapšen je večeras na području općine Stari Grad, saopćeno je iz MUP-a Kantona Sarajevo.

"U 19:15 sati, policijski službenici Uprave policije MUP-a KS lišili su slobode muškarca T.P. (1977) zbog osnova sumnje da je počinio krivično djelo Ubistvo. 49-godišnjak je lišen slobode na području općine Stari Grad", saopćeno je iz MUP-a Kantona Sarajevo.

Kako Istraga.ba saznaje, on je uhapšen u jednoj od najpoznatijih ćevabdžinica na Baščaršiji. Prusac je, naime, parkirao automobil na Darivi, ali se onda vratio na Čaršiju kada je vidio policajce u blizini Darive.

Nadzorne kamere su ga zabilježile i u blizini Vijećnice. Da bi izbjegao policiju i smirio djevojčicu koju je oteo, Prusac se ubacio u gužvu na Baščaršiji i tako došao do jedne ćevabdžinice gdje je sjeo i naručio hranu. Zbog gužbe, policija je morala dobro isplanirati sam čin hapšenja, kako ne bi ugrozili oteto dijete, ali i brojne turiste koji su u tom trenutku bili u bliziji ćevabdžinice.

Tokom akcije hapšenja niko nije povrijeđen.

Podsjetimo, ubistvo se dogodilo danas u poslijepodnevnim satima u ulici Omladinskih radnih brigada na Dobrinji. Nakon što je usmrtio 41-godišnju ženu iz vatrenog oružja, ubica je pucao i na njenog brata i ranio ga. Zatim je oteo djevojčicu i pobjegao sa mjesta zločina. Policija je locirala njegov automobil na Darivi, a ubrzo potom je i uhapšen.

Kako saznajemo, nakon što je primijetio policajce koji su tragali za njim, Prusac je ušao u jednu ćevabdžinicu u pokušaju da se sakrije, ali su ga policajci ipak uočili i uhapsili u objektu.

Prema još nepotvrđenim informacijama, žrtva ubistva je sarajevska novinarka Elma Godinjak. Kako nezvanično saznaje Istraga, Prusac je prijetio Godinjak od koje se razveo prije nekoliko mjeseci, nakon čega je dobio sudsku mjeru zabrane prilaska bivšoj supruzi. Nažalost, to ga nije spriječilo u namjeri da izvrši zločin.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo