26.05.2026 / 15:30 Crna hronika - Student iz Indije

Brutalno zlostavljanje u Foči: Mladiću sipali pepeo u usta i wc krpu

Brutalno zlostavljanje u Foči: Mladiću sipali pepeo u usta i wc krpu
Okružno javno tužilaštvo u Trebinju podiglo je 5. maja 2026. godine optužnicu protiv državljana Indije S.K. (21), A.S. (21), R.S. (18), S.B. (19) i M.K. (26) zbog fizičkog napada na studenta iz Indije kojeg su u studentskom domu tukli, šišali, vezali kaišem, te mu stavljali u usta pepeo i krpu iz toaleta.

U optužnici se navodi da su S.K., A.S. i R.S. prvo došli do sobe u studentskom smještaju, gdje su zatekli oštećenog i još jedno lice, nakon čega je došlo do verbalnog sukoba, a potom i fizičkog napada. Oštećenom su, kako se navodi, zadati udarci u predjelu glave i tijela.

Nakon toga je, prema optužnici, napad nastavljen i u drugoj sobi, gdje je više lica učestvovalo u fizičkom zlostavljanju oštećenog, uključujući udaranje, vezivanje i dodatno vrijeđanje.

Kako se navodi u optužnici, tokom zlostavljanja korišten je kaiš, te je oštećeni u jednom momentu bio vezan njime.

Takođe se navodi da je oštećeni ošišan mašinicom za šišanje, te da je nad njim nastavljeno grubo fizičko i verbalno zlostavljanje, uključujući pljuvanje i vrijeđanje.

„Sve su to činili dok je S.K. sjedio na grudima oštećenog i tresao pepeo cigareta u njegova usta, nakon čega je S.K. uzeo mokru krpu iz toaleta kojom mu je obrisao lice, te mu potom istu stavio u usta“, navodi se u optužnici.

Tužilaštvo navodi da su osumnjičeni postupali zajedno, primjenom nasilja i teškog zlostavljanja, te da je oštećenom nanesena i tjelesna povreda.

Optužnica ih tereti za krivično djelo nasilničko ponašanje iz člana 362. stav 2. u vezi sa stavom 1. Krivičnog zakonika Republike Srpske, u sticaju sa krivičnim djelom tjelesna povreda iz člana 131. stav 1, u vezi sa članovima 37. i 56. istog zakonika.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo