28.05.2026 / 12:54 Crna hronika - Po nalogu POSKOK-a

FUP izuzima dokumentaciju o Donjoj Jablanici

FUP izuzima dokumentaciju o Donjoj Jablanici
Foto: Arhiv

Pripadnici Federalne uprave policije provode aktivnosti u okviru istrage koja se odnosi na poplave i klizišta u Donjoj Jablanici.

Po nalogu Posebnog odjela za suzbijanje korupcije, organizovanog i međuentitetskog kriminala pri Federalnom tužilaštvu (POSKOK), službenici FUP-a boravili su u prostorijama rudarsko-geološke inspekcije Ministarstva privrede Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Iz POSKOK-a je potvrđeno da nije riječ o pretresima, već o privremenom izuzimanju dokumentacije potrebne za dalju istragu.

Kako navode, ovim aktivnostima nastavlja se istraga koju je POSKOK preuzeo od Tužilaštva HNK, a koja se odnosi na tragične događaje u Donjoj Jablanici u kojima je život izgubilo 19 osoba.

Tužilaštvo Hercegovačko-neretvanskog kantona ranije je saopćilo da je predmet istrage i firma "Sani", koja je upravljala kamenolomom u blizini mjesta nesreće, odakle se, prema navodima istrage, kamenje obrušilo na kuće.

Pored toga, istražuje se i eventualna odgovornost inspekcijskih i drugih nadležnih službi. U dosadašnjem toku istrage, osim pravnog lica, obuhvaćene su i četiri fizičke osobe.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo