
“Na obostrano zadovoljstvo Tarik je napravio transfer u poljsku ekipu Rakowa koja će biti iduća destinacija ovog mladog i talentovanog golmana“, potvrdio je Velež transfer 21-godišnjeg Sarajlije koji je karijeru počeo u Željezničaru.
Odradio je zatim angažman u austrijskom Kapfenbergu, GOŠK-u iz Gabele da bi u Mostar stigao u januaru prošle godine.
“Bio sam dio zlatne generacije koja je izborila u Evropu i igrala finale Kupa BiH. Biti kapiten s 20 godina, stvarno mi je bilo veliko zadovoljstvo“, poručio je Karić koji je u dresu 'Rođenih' upisao 41 nastup.
Velež je prošlu sezonu okončao na četvrtom mjestu WWin lige BiH, a novu će kampanju otvoriti duelom 1. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u kojem će 9. jula u Zenici biti domaćin moldavskom Milsamiju. Uzvrat se 16. jula igra u Orheiju.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja