22.06.2026 / 10:05 Fudbal - Napustio Velež

Karić: Ponosan sam što sam nosio dres Rođenih

Karić: Ponosan sam što sam nosio dres Rođenih
Foto: FK Velež Mostar
"Došlo je vrijeme otići iz kluba gdje sam dvije godine uživao, htio bih se zahvaliti svima u klubu, kao i navijačima jer su mi pomogli da se u Mostaru osjećam kao kod kuće", izjavio je po odlasku iz Veleža golman Tarik Karić koji će karijeru nastaviti u poljskom Rakowu.

“Na obostrano zadovoljstvo Tarik je napravio transfer u poljsku ekipu Rakowa koja će biti iduća destinacija ovog mladog i talentovanog golmana“, potvrdio je Velež transfer 21-godišnjeg Sarajlije koji je karijeru počeo u Željezničaru.

Odradio je zatim angažman u austrijskom Kapfenbergu, GOŠK-u iz Gabele da bi u Mostar stigao u januaru prošle godine.

“Bio sam dio zlatne generacije koja je izborila u Evropu i igrala finale Kupa BiH. Biti kapiten s 20 godina, stvarno mi je bilo veliko zadovoljstvo“, poručio je Karić koji je u dresu 'Rođenih' upisao 41 nastup.



Velež je prošlu sezonu okončao na četvrtom mjestu WWin lige BiH, a novu će kampanju otvoriti duelom 1. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u kojem će 9. jula u Zenici biti domaćin moldavskom Milsamiju. Uzvrat se 16. jula igra u Orheiju.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo