
Dvojica hrvatskih vozača kažnjena su sa po 700 eura nakon što su se zaustavili na autoputu i fizički sukobili zbog, kako je navedeno, nezadovoljstva načinom vožnje jedan drugog.
Incident se dogodio na autoputu A1 na području općine Netretić u Karlovačkoj županiji, nakon što su se 60- i 34-godišnji vozač zaustavili na zaustavnoj traci u blizini odmorišta, izašli iz vozila i prvo se verbalno, a zatim i fizički sukobili.
Tokom obračuna, koji se odvijao u neposrednoj blizini saobraćajnih traka uz pojačan promet, postojala je ozbiljna opasnost od saobraćajne nesreće i lančanog sudara.
U jednom trenutku iz vozila 34-godišnjaka izašla je i 64-godišnja saputnica te pokušala razdvojiti dvojicu muškaraca, ali ju je 60-godišnjak odgurnuo, nakon čega su svi pali na zaustavnu traku i zadobili lakše tjelesne povrede.
Hrvatska policija je nakon kriminalističke istrage protiv obojice podnijela prijedlog za pokretanje prekršajnog postupka zbog narušavanja javnog reda i mira na posebno drzak i nepristojan način.
Sud je prihvatio prijedlog policije, proglasio ih krivima i izrekao novčane kazne od po 700 eura.
Pored toga, zbog kršenja Zakona o sigurnosti saobraćaja na cestama, izrečeni su im i dodatni prekršajni nalozi.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja