24.06.2026 / 15:06 BiH - Telefonski poziv

Izetbegović: Nervozni Dodik me zvao na telefon, neka objavi cijeli snimak

Izetbegović: Nervozni Dodik me zvao na telefon, neka objavi cijeli snimak
Lider SNSD-a Milorad Dodik poručio je da danas na društvenoj mreži X da je razgovarao sa predsjednikom Stranke demokratske akcije Bakirom Izetbegovićem.

"Pričao sam sa Bakirom. Nastavak slijedi” poručio je Dodik, nakon što je nekoliko sati ranije burno reagovao na izjave Izetbegovića koji je o njemu sinoć govorio na Federalnoj televiziji, u emisiji Plenum. Dodik je to shvatio kao prijetnju i objavio da je pozvao Bakira, ali da mu je lider SDA obećao da će ga pozvati u 13 sati, što se i desilo.

O svemu se oglasio i Izetbegović.

“Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv”, objavio je Izetbegović i dodao:

“Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora. S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi”.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo