
Požar koji je u srijedu buknuo na odlagalištu automobilskih guma do mostarske deponije Uborak, uspješno je lokalizovan i stavljen pod kontrolu te nema prijetnje za stambene objekte u blizini.
Požar su nakon velike borbe ugasili su vatrogasci Profesionalne vatrogasne jedinice Mostar, potvrđeno je iz Operativnog centra Uprave za Civilnu zaštitu i vatrogastvo Hercegovačko-neretvanskog kantona.
Iz Civilne zaštite podsjećaju da je i dalje na snazi Odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće za Grad Mostar, koja je donesena nakon izbijanja velikog požara na deponiji otpada Uborak 22. juna.
Štab civilne zaštite ponovio je apel građanima da se pridržavaju ranije izdanih preventivnih preporuka u cilju zaštite zdravlja i sigurnosti te da prate službena saopćenja i daljnje upute nadležnih službi.
(Vijesti.ba/Fena)
Chat čitatelja