10.07.2026 / 20:47 Fudbal - EURO U-19

Juniorke Španije u Sarajevu postale prvakinje Evrope u fudbalu

Juniorke Španije u Sarajevu postale prvakinje Evrope u fudbalu
Fudbalerke Španije savladale su večeras na Stadionu Grbavica u Sarajevu u finalu UEFA Evropskog juniorskog prvenstva (U19) Njemačku s 1:0 (0:0), čime su se ponovo okitile naslovom prvakinja Evrope u ovom uzrastu.

Španjolke su evropske juniorske prvakinje bile zadnjih pet godina, a imaju ukupno osam titula, a protiv Njemačke večeras su slavile golom Dorado Irune iz 60. minute.

Članica selekcije Španije Rosalía Domínguez proglašena je za najbolju igračicu, od UEFA-ine grupe tehničkih promatrača.

Prvenstvo se protekle dvije sedmice igralo u Zenici (Trening centar N/FSBiH i Stadionu Bilino polje) te u Sarajevu (Stadion Asim Ferhatović Hase i Stadion Grbavica).

(Vijesti.ba / Fena)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo