19.07.2026 / 21:08 BiH - Osvježenje nakon vrućina

Pljusak rashladio Banjaluku, ali i donio probleme u saobraćaju

Pljusak rashladio Banjaluku, ali i donio probleme u saobraćaju
Foto: RINGIER
Nakon višednevnih tropskih vrućina, Banja Luku je danas zahvatilo dugo najavljivano nevrijeme praćeno obilnom kišom i grmljavinom, donoseći prijeko potrebno osvježenje, ali i poteškoće u saobraćaju.

Iako su meteorolozi danima upozoravali na promjenu vremena, snažan pljusak iznenadio je brojne građane koji su zaklon od kiše potražili u obližnjim kafićima, prolazima zgrada i drugim natkrivenim mjestima, jer većina nije imala kišobrane.

Najviše problema zabilježeno je u naselju Lauš, gdje su se zbog velike količine kiše u kratkom vremenu ulice pretvorile u bujice, što je usporilo odvijanje saobraćaja, dok se voda zadržavala na kolovozu, piše Srpskainfo.

Pad temperature donio je olakšanje nakon sparnih i izuzetno toplih dana, a prema prognozama meteorologa, nestabilno vrijeme uz povremene lokalne pljuskove moglo bi potrajati i narednih dana.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo