10.08.2026 / 15:30 Svijet - Pacifička obala

Zemljotres jačine 6,6 stepeni pogodio Kolumbiju, podrhtavanje osjetili i u Bogoti

Zemljotres jačine 6,6 stepeni pogodio Kolumbiju, podrhtavanje osjetili i u Bogoti
Foto: Ilustracija

Snažan zemljotres pogodio je u ponedjeljak ujutro kolumbijsku prijestolnicu Bogotu, a podrhtavanje tla osjetilo se čak i do granice s Venecuelom, prema svjedocima Reutersa.

Kolumbijska geološka služba saopćila je da se epicentar zemljotresa nalazio u provinciji Chocó, na pacifičkoj obali.

„Nacionalna jedinica za upravljanje rizikom od katastrofa (UNGRD) izvještava o zemljotresu magnitude 6,6 stepeni, registrovanom u 7:34 ujutro u ponedjeljak, 10. augusta, na dubini od 79 kilometara. Epicentar se nalazio u blizini San José del Palmar u provinciji Chocó“, objavila je UNGRD na svom nalogu na društvenoj mreži X.

UNGRD je dodao da je u kontaktu s lokalnim vlastima kako bi se provjerilo da li je zemljotres izazvao materijalnu štetu ili druge posljedice.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo