Banja Luka 18°C
Bihać 14°C

02.01.2020 / 21:17 Košarka - ABA 2 lige

Sloboda ubjedljiva protiv Sutjeske, Široki slavio protiv Dynamica

Igrane su utakmice 14. kola ABA 2 lige, a nastupila su dva bosanskohercegovačka predstavnika i ostvarili pobjede. Sloboda je na domaćem parketu bila ubjedljivo bolja od Sutjeske (102:69) dok je Široki na gostovanju slavio protiv Dynamica (80.85).

Sutjeska je utakmicu protiv Slobode otvorila serijom od 5:0 i imala prednost do finiša prve dionice kada su Tuzlaci preokrenuli i ovaj dio susreta dobili sa 19:13. U drugom periodu izabranici Damira Mulaomerovića došli su i do dvocifrene prednosti, a na odmor se otišlo pri rezultatu 48:29.

U nastavku Sutjeska nije mogla parirati Slobodi, koja je slavila sa 102:69, a do trijumfa su ih vodili Rikić sa 19 poena, Gregg sa 16, a Grubor je dodao 15 te Čampara 12. U poraženoj ekipi Pavličević je ubacio 14 poena, a Lalović jedan manje. Naš Ismet Sejfić ubacio je osam poena, uz tri skoka.

Široki se uspio držti protiv Dynamica. Bh. predstavnik u posljednjih deset minuta ušao je sa zaostatkom od devet poena, ali gosti su sjajno odigrali četvrti period, koji im je na kraju donio pobjedu (80:85). Ovo je bio četvrti uzastopni trijumf Širokobriježana u ABA 2 ligi.

Mateo i Dario Drežnjak ubacili su po 22 poena u redovima Širokog, dok su po deset dodali Karačić, Filipović i Kraljević. Kod Dynamica najefikasniji bio je Glas sa 23 poena, a pratio ga je Pašajlić sa 17.