Banja Luka 19°C
Bihać 15°C

03.01.2020 / 19:44 Rukomet - Prijateljski duel

Zmajevi pali u finišu i izgubili od Katara u Poreču

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Katara rezultatom 27:30, u okviru pripremnog meča za EP odigranog u Poreču.

Naš tim je odlično otvorio susret i poveo je sa 3:0, ali Katar je sredinom prvog dijela poravnao na 7:7. Ipak, naš tim je ponovo zaigrao nešto bolje i na poluvrijeme smo otišli vodstvom 15:13.

Na otvaranju drugog dijela u 38. minuti poveli smo 19:15. Igralo se potom gol za gol, a u drugom dijelu drugog poluvremena Katar je uspio da se vrati i u 50. minuti drugi put na meču je izjednačio rezultat na 24:24.

Već u narednom napadu stigli su i do prvog vodstva, a veliki pad u našoj igri iskoristili su da pet minuta prije kraja odu na nedostižnih 24:27, nakon čega nije bilo povratka za izabranike Bilala Šumana. Završilo je 27:30.

Marko Panić sa pet golova bio je najbolji u našim redovima, Vladimir Vranješ, Nikola Prce i Ivan Karačić su dodali po tri pogotka. Raphael Capote sa sedam golova vodio je Katar do trijumfa.

Već sutra naši najbolji rukometaši sastaju se sa selekcijom Hrvatske. Ovaj susret počinje od 16.50 sati.