Bihać 5°C

25.01.2020 / 18:05 Fudbal - La Liga

Očajna Barca poražena od Valencie

Očajna Barca poražena od  Valencie

Valencia je u utakmici 21. kola španske La Lige ostvarila pobjedu protiv Barcelone rezultatom 2:0, a ovo je bio prvi trijumf Šišmiša na svom terenu protiv Katalonaca još od 2008. godine.

Gerard Pique je napravio penal u desetoj minuti, a nakon što je Jesus Gil Manzano gledao VAR potvrdio je svoju odluku. Ipak, Maximiliano Gomez nije iskoristio udarac sa bijele tačke. Domaću su u nastavku imali dvije velike šanse preko Kevina Gameira i Francisa Coquelina, ali na odmor se otišlo mirnih mreža.

Nakon tri minute igre u nastavku Barcelona je doživjela šok, a Jordi Alba je postigao autogol. Dobru priliku za poravnanje Katalonci su imali u 74. minuti kada je Lionel Messi pokušao iz slobodnjaka. Tri minute poslije Gomez je udvostručio prednost Šišmiša.

Valencia je još jednom zatresla mrežu Barcelone u 82. minuti, ali nakon intervencije VAR-a isti je poništen, te je do kraja ostalo 2:0.