Banja Luka 20°C
Bihać 16°C

27.09.2020 / 19:26 Fudbal - Premier liga

Debakl Manchester Cityja, Vardy hat-trickom odveo Leicester do pobjede

Na Etihadu se u 3. kolu nove sezone Premier lige dogodilo malo iznenađenje, a Leicester je nakon preokreta sa 2:5 savladao Manchester City.

Građani su na startu stigli do vodstva spektakularnim golom Riyada Mahreza nakon odbijene lopte iz kornera, te se činilo da će to biti lagan meč za tim Pepa Guardiole.

Da to ne bude slučaj, pobrinuo se fenomenalni Jamie Vardy, koji postiže tri pogotka i donosi Lisicama pobjedu.

Prvo je u 37. minuti pogodio sa bijele tačke, te se s rezultatom 1:1 otišlo i na odmor.

U 54. minuti Leicester odigrava sjajnu akciju, koju majstorijom kruniše ponovo Vardy, pošto pogađa petom za vodstvo svog tima od 1:2.

Samo četiri minute poslije dosuđen je novi penal za goste. Loptu je na kreč opet namjestio Vardy i bio siguran za 1:3.

Nije tu bio kraj nevoljama za Građane, pošto u 77. minuti rezervista James Maddison postiže fantastičan gol sa ivice kaznenog prostora iskosa s lijeve strane i to je 1:4.

Zatim je City uspio da smanji vodstvo u 84. minuti preko Akea na 2:4, ali u 87. minuti je ponovo dosuđen penal za Leicester, a sigurno ga je izveo Tielemans za konačnih 2:5.