Banja Luka 3°C
Bihać 1°C

25.09.2021 / 17:03 Fudbal - Serie A

Milan savladao Speziju, Maldini ispisao historiju

Fudbaleri Milana su danas u 6. kolu italijanske Serie A upisali gostujući trijumf nad Spezijom od 1:2.

U prvom dijelu nije bilo golova, ali drugo donosi mnogo više uzbuđenja, a Rossoneri na kraju slave nakon malo drame u finišu.

Sin legendarnog Paola Maldinija, 19-godišnji Daniel Maldini je u 48. minuti postigao gol na asistenciju Kalulua čime je ispisana historija evropskog fudbala.

Posebna radost vidjela se na licu njegovog oca Paola, koji obnaša funkciju direktora kluba. Daniel je nastavio tradiciju porodice Maldini na San Siru. Počelo je od njegovog djeda Cesarea koji je 1954. zaigrao za Milan, a od 1985. godine igrao je Cesarov sin Maldini, da bi danas evo došao red i na unuka Daniela.

Spezia se deset minuta prije kraja meča vraća u isti, a mrežu Maignana tada trese Verde, koji pogađa za 1:1.

Ipak, Milan je smogao snage da u finišu uzvrati i dođe do pobjede, pošto je u 87. minuti Brahim Diaz na dodavanje Saelemaekersa pogodio za konačnih 1:2.