Tuzla 11°C
Banja Luka 11°C

06.06.2023 / 19:13 Tenis - Savladao Khachanova

Novak Đoković u polufinalu Roland Garrosa!

Treći nosioc turnira Roland Garrosa Novak Đoković je sa 3:1 u setovima savladao Rusa Karena Khachanova.

Ruski teniser je bolje otvorio meč i nakon izjednačenog poena uzeo je break koji nije ispuštao do kraja, pa je prvi set uzeo rezultatom 4:6.

U drugom setu je viđena velika drame pa je Đoković tek nakon tiebreaka stigao do poravnanja u setovima.

Može se reći da je Đoković preuzeo kontrolu u meču, pa je treći set riješio za svega 45. minuta igre i poveo je sa ukupnih 2:1.

Kcachanov na kraju nije mogao izdržati ritam Đokovića pa je izgubio četvrti set i Đoković je sa ukupnih 3:1 prošao u polufinale.

Novak Đoković će u polufinalu Roland Garrosa igrati protiv boljeg Alcaraza i Tsitsipasa, prenosi SCsport.