Banja Luka 10°C

18.04.2024 / 09:37 Fudbal - Liga prvaka

Tuchel ušao u odabrano društvo trenera, a na kraju će biti 'nagrađen' otkazom

Thomas Tuchel / Agencije
Thomas Tuchel ušao je u odabrano društvo nakon što je Bayern prošao u polufinale Lige prvaka.

Fudbaleri njemačkog velikana Bayerna izborili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom meču četvrtfinala u Munchenu pobijedili Arsenal sa 1-0 nakon što je u Londonu završilo 2-2. Pogodak odluke zabio je Joshua Kimmich u 63. minuti.

Za Tuchela to je treći klub koji je doveo do polufinala najbogatijeg i najjačeg klupskog takmičenja. To je još uspjelo samo Carlu Ancelottiju, Joseu Mourinhu i Pepu Guardioli.

Podsjećamo, Tuchel (50) je bio viceprvak s PSG-om 2020., a godinu dana kasnije osvojio je trofej s Chelseajem.

Ali ono što je zanimljivo Tuchel na kraju sezone odlazi iz Bayerna nakon što je ranije dogovoren raskid saradnje zbog loših rezultata u prvenstvu koje je pet kola prije kraja već osvojio Bayer Leverkusen, prenosi tportal.