Banja Luka 9°C
Bihać 8°C

22.04.2024 / 10:08 Ostali sportovi - Sarajevo

Bebek, Ignatkov i Bekavac brončani na Evropskom judo kupu

Na Evropskom kupu za takmičare do 15 godina Borsini predstavnici osvojili su tri medalje.

Evropski kup za mlađe kadete i kadetkinje do 15 godine, pod okriljem Evropske judo unije, uveden je u redovni program takmičarskog kalendara zvaničnih judo takmičenja u 2024. godini.

Prvo izdanje održano je proteklog vikenda u Sarajevu, a sudjelovao je 71 judo klub iz 13 država.

Članice Judo kluba Borsa Ivana Bebek i Anastasia Ignatkov takmičile su se u kategoriji do 70 kilograma te su, uz po tri pobijede i jedan poraz, osvojile brončana odličja.

U kategoriji iznad 70 kilograma Elena Bekavac poražena je od prvakinje kupa, ali je kroz repasaž također izborila brončano odličje.

U borbama za medalju izgubili su Leona Čuljak (-57) i Gabriel Šarac (-73), saopćio je Judo klub Borsa.