Bihać 8°C

22.04.2024 / 21:30 Fudbal - Turska

Fenerbahče napravio (pre)skup kiks, Džeko ljutito napustio teren

Fenerbahče naših Edina Džeke i Radeta Krunića napravio je veliki kiks u borbi za šampionsku titulu u turskoj Superligi.

Tim iz Istanbula je večeras kao gost remizirao sa Sivassporom rezultatom 2:2, iako je sve do posljednjih trenutaka utakmice imao prednost.

Prvi gol na utakmici postignut je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je Fred doveo Fener u vodstvo od 1:0.

Igrao se 57. minut kada je Koita poravnao na 1:1, da bi u 80. minuti Kahveci zabio za novo vodstvo Fenerbahčea.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade dosuđen je jedanaesterac za Sivasspor. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Manaj, koji je postavio konačnih 2:2.

Edin Džeko je i ovaj put bio starter i kapiten u ekipi Fenera, a igru je napustio u 71. minuti kada ga je zamijenio Dursun. Naš fudbaler je bio vidno ljut zbog izmjene, pa je nakon izlaska sa terena otišao pravo u svlačionicu, a ne za klupu za rezerve što je inače slučaj.

Rade Krunić nije dobijao priliku za igru.

Fenerbahče sada ima 86 bodova, četiri manje od vodećeg Galatasaraya i lako bi se moglo desiti da su večeras srušeni snovi ovog kluba o šampionskoj tituli. Do kraja sezone je ostalo još pet kola, ali će Feneru sada, osim pobjede u derbiju sa Galatom, biti potreban još jedan kiks velikog rivala kako bi ga eventualno prestigao na tabeli.