Banja Luka 11°C
Bihać 9°C

23.04.2024 / 20:37 Ostali sportovi - Madeira

Ismail Zulfić oborio rekord BiH i došao do četvrtog mjesta na EP

Ismail Zulfić, paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine osvojio je večeras četvrto mjesto na Evropskom seniorskom prvenstvu u Portugalu.

Trinaestogodišnji predstavnik Bosne i Hercegovine finalnu trku u disciplini 50 metara delfin završio je sa rezultatom 40:64, te tako postavio lični i novi državni rekord Bosne i Hercegovine.

Zlato je osvojio predstavnik Ukrajine (36:14), srebrni je bio reprezentativac Španije (37:49), ispred bronzanog Grka (38:60).

Na Evropskom prvenstvu u Madeiri istorijski rezultat za BiH napravio je takođe trinaestogodišnji Ismail Barlov koji je u nedjelju, prvog dana takmičenja, osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsno.

Ismail Zulfić bh. rekordom do četvrtog mjesta na EP Ismail Zulfić, paraplivački reprezentativac Bosne i...

Posted by Made in Bosnia on Utorak, 23. april 2024.

Barlov je nastupio i juče u disciplini 150 metara mješovito i osvojio šesto mjesto, a do kraja smotre najboljih paraplivača Starog kontinenta očekuje ga i još nastup u disciplini 50 metara leđno.

Evropsko prvenstvo u portugalskoj Madeiri održava se od 21. do 27. aprila.