28.09.2024 / 17:13 Fudbal - Ispisao historiju

Palmer briljira: Prvi igrač u Premier ligi s četiri pogotka u prvom poluvremenu

Chelsea u 6. kolu Premier lige igra kod kuće protiv Brightona, a već u 41. minuti vodio 4:2.

Gosti su poveli u 7. minuti golom Ruttera, a Chelsea odgovorio hat-trickom sjajnog Colea Palmera u razmaku od 21. do 31. minute. Palmer je prvo zabio na asistenciju Jacksona, onda realizirao i penal te u 31. donio Chelseaju veliku prednost.

Brighton je tri minute kasnije smanjio preko Balebe, ali je Palmer svojim četvrtim golom u samo dvadeset minuta vratio Chelsea na dva gola prednosti. Palmer je tako došao do šest golova u osam nastupa za Chelsea ove sezone, a upisao je i dvije asistencije.

Palmer postao prvi fudbaler u historiji Premier lige koji je u prvom poluvremenu postigao četiri pogotka.

Chelsea je u dobroj formi s tri vezane pobjede u zadnje tri utakmice u kojima nije primio ni gol. Prvo je slavio u gostima kod Bournemoutha 1:0, potom i kod West Hama 3:0, a u utorak u Liga kupu deklasirao niželigaša Barrow s 5:0.