28.09.2024 / 18:37 Fudbal - Wwin liga BiH

Sloga slavila protiv Slobode u uvjerljivoj pobjedi od 3:0

Utakmica 7. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između FK Sloboda i FK Sloga završila je uvjerljivom pobjedom gostiju rezultatom 3:0.

Utakmica je započela energično, a gosti su već u 6. minuti došli do prednosti. Grešku Muminovića prilikom degažiranja iskoristio je Jović, koji je iz daljine precizno pogodio mrežu Slobode za 0:1.

Iako je Sloboda tokom prvog poluvremena imala nekoliko dobrih prilika, uključujući udarce Husejinovića i Hasanbegovića, golman Pavlović bio je na visini zadatka. Domaći tim kontrolirao je posjed lopte, ali do kraja prvog dijela nisu uspjeli izjednačiti rezultat.

U drugom poluvremenu, Sloboda je nastavila napade, ali se suočila s čvrstom obranom gostiju. U 81. minuti došlo je do novog preokreta. Nakon ubačaja s lijeve strane, Đekić je propustio loptu, a Jović ponovo pogađa, ovoga puta za 0:2, što je naknadno potvrđeno VAR-om. Konačni rezultat postavio je Slobodan Dekić u 95. minuti za 3:0.

Iako je Sloboda nastojala smanjiti rezultat, gosti su uspjeli zadržati prednost.

Kraj utakmice donio je frustraciju za domaće navijače, dok su se igrači Sloge radovali važnoj pobjedi.