Veliki broj Goraždana odazvao se današnjoj akciji dobrovoljnog darivanja krvi koju je organizirao Crveni križ u saradnji sa Zavodom za transfuzijsku medicinu FBiH.
Akciji u holu gradske dvorane odazvao se i Nermin Mašala za kojega je ovo jedan od nahumanijih činova.
- Znamo da se ovim gestom nečiji život može spasiti, a meni lično ovo je drugi put da učestvujem u akciji koja prerasta u lijepu tradiciju u Goraždu – kazao je Mašala.
Mirza Ćehaja već dugi niz godina učestvuje u akcijama dobrovoljnog darivanja krvi koje se u Goraždu organizuju dva do tri puta godišnje.
- Svaki put se odazovem jer je divan osjećaj da ćete pomoći nekome i drago mi je da se redovno uključi veliki broj sugrađanai – kazao je Ćehaja.
Iz Zavoda za transfuzijsku medicinu FBiH ističu da Goražde, u odnosu na broj stanovnika, prednjači po broju dobrovoljnih davalaca krvi, a u Crvenom križu su kao i uvijek zadovoljni odzivom.
- Već sada smo sigurni da će i u ovoj akciji biti prikupljeno više od stotinu doza ove dragocjene tečnosti jer do 15 sati prikupljeno je 95 doza. Plan je bio da akcija traje do 16, ali s obzirom da imamo dosta najava ljudi koji će doći nakon posla, ona će sigurano biti i produžena – kazao je sekretar Crvenog križa Goražde Emir Sarajlić.
(Vijesti.ba/Fena)