
- Osjećam iskrenu tugu i bol zbog izgubljenih života onih koji su svojim radom zaslužili mirne i dostojanstvene penzionerske dane. Porodicama stradalih upućujem izraze saučešća, a povrijeđenim želje za što bržim oporavkom - objavila je Cvijanović na X-u.
Podsjećamo, gradonačelnik Tuzle Zijad Lugavić potvrdio je jutros da je u požaru u Domu penzionera poginulo 11 ljudi.
Tri policajca i pet vatrogasaca je zadržano na liječenju, svi su van životne opasnosti. Među povrijeđenima su i medicinski radnici, kao i uposlenici Doma penzonera Tuzla.
Prema posljednjim nepotvrđenim informacijama, u sinoćnjem požaru u Domu penzionera u Tuzli, smrtno je stradalo 11 lica štićenika Doma, dok je 30 lica hospitalizovano u JZU UKC Tuzla, dok je broj povrijeđenih koji su se dosada javili za potrebnu medicinsku pomoć veći.
Od hospitalizovanih lica, 4 lica štićenika Doma su na mehaničkoj ventilaciji, te su među hospitalizovanima 5 vatrogasaca i 3 policijska službenika.
(Vijesti.ba)