
Dolazak zime za mnoge stanovnike i posjetioce Sarajeva znači samo jedno – Bjelašnica zove. Naša olimpijska ljepotica, mjesto gdje djeca uče spuštanje na skijama, gdje se porodice okupljaju oko toplog čaja i gdje odrasli pokazuju svoje skijaške vještine, sigurno je jedna od najljepših destinacija blizu glavnog grada Bosne i Hercegovine.
Autobus polazi u 08:30 ispred Doma Armije, a zatim prolazi kroz sam centar grada, Nedžariće i Dobrinju, omogućavajući putnicima iz različitih dijelova Sarajeva da se lako priključe vožnji. Povratak iz Babinog Dola na Bjelašnici je organizovan je u 16:00, što ostavlja sasvim dovoljno vremena za skijanje, sankanje, šetnju ili jednostavno uživanje na čistom zraku.
Cijene su pristupačne i prilagođene svim uzrastima. Odrasle osobe plaćaju kartu od 6 KM u jednom smjeru, dok je povratna izrazito povoljna i iznosi 10 KM. Djeca do 14 godina plaćaju dječije karte u iznosu od 5 KM za jedan smjer i 8 KM za povratnu.
Ono što će posebno obradovati skijaše jeste činjenica da se skijaška oprema prevozi potpuno besplatno – sve je osmišljeno tako da dan na snijegu počne bez stresa. Putovanje autobusom predstavlja i ekološki mnogo prihvatljiviju opciju prijevoza u odnosu na upotrebu ličnih automobila.
U vrijeme kada je vikend bijeg iz grada mnogima potreban, Bjelašnica nudi čist zrak i odmor za dušu, a Centrotrans bezbrižan put do planine. Umjesto stresa zbog gužve i čekanja na parking, putnici biraju udobnost autobusa i putovanje u kojem su samo sa mislima o snijegu, skijanju, kafici i odmoru.
Zato, već ovog vikenda, spakujte skije ili sanke, obucite rukavice, ponesite termosice i zaputite se na Bjelašnicu onako kako se to radi već nekoliko decenija od Olimpijade.
(Vijesti.ba)