14.05.2026 / 11:36 Fudbal - Neprirodno rano

Hoće li Zmajevi biti u problemu zbog termina utakmica na SP?

Hoće li Zmajevi biti u problemu zbog termina utakmica na SP?
Foto: Profimedia
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine će sve tri utakmice grupne faze igrati u terminu od 21 sat, ali po našem vremenu.

Ako posmatramo lokalno vrijeme, utakmicu protiv Kanade će reprezentacija BiH igrati u 15 sati u Torontu, dok će dueli sa Švicarskom i Katarom u Los Angelesu i Seattleu početi u podne (12:00)!

Čak i prijateljska utakmica protiv Paname u St. Louisu igrat će se rano - od 14 sati po lokalnom vremenu.

U suštini, termini utakmica BiH na Svjetskom prvenstvu dobri su za navijače i publiku u našoj zemlji, ali pitanje je hoće li rani i neprirodni termini stvoriti probleme našim fudbalerima.

Vrijedi podsjetiti da smo posljednji put u ranom terminu igrali protiv San Marina prošle godine. Tada je meč u Zenici počeo u 15 sati i igralo se po ogromnoj vrućini, a koliko je to teško palo našim fudbalerima govori i činjenica da su pobijedili samo sa 1:0.

Barbarez i njegov tim napravili su najbolje što su mogli da priviknu ekipu na ove promjene. Zmajevi će na istočnoj obali provesti desetak dana prije utakmice sa Kanadom, a onda će imati nekih pet dana da se naviknu na vremensku razliku na zapadnoj obali – koja je veća za još dva sata.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo