25.06.2026 / 23:18 Fudbal - Pao rekord

Transfer bomba u Engleskoj: City završava posao od 150 miliona eura

Transfer bomba u Engleskoj: City završava posao od 150 miliona eura
Foto: Fabrizio Romano / X
Manchester City je na korak do velikog pojačanja, jer će Elliot Anderson obaviti ljekarske preglede u Sjedinjenim Američkim Državama prije završetka transfera iz Nottingham Foresta, objavio je najpoznatiji nogometni insajder na svijetu Fabrizio Romano.

Kako se navodi, posao između klubova je praktično završen i očekuje se da će transfer biti finaliziran već ovog vikenda, čime bi City dobio jedno od najskupljih pojačanja u novijoj historiji.

Ukupna vrijednost transfera mogla bi dostići čak 130 miliona funti (oko 150 miliona eura), uz dodatke i bonuse, što ovaj posao svrstava među najveće ovog ljeta.



Tako će City srušiti rekord po visini obeštećenja koje plaća za jednog igrača, pošto je dosad rekord držao Jack Grealish, koji je Aston Villi plaćen 117,5 miliona eura.

Anderson je, prema navodima, zatražio odlazak iz Nottingham Foresta, a medicinski pregled će obaviti u SAD-u gdje se trenutno nalazi.

Ako sve bude završeno prema planu, Manchester City će još jednom potvrditi status kluba koji ne štedi u borbi za najveće trofeje.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo