
Petnaest studenata učestvuje sa svojim likovnim rješenjem u ovoj izložbi, među kojima je i pobjednica tog projektnog zadatka Merjem Višća.
Profesor Ljubomir Todorović sa IBU istakao je na otvaranju da je bilo posebno interesantno vidjeti na koji način mlade generacije posmatraju jedan tako značajan događaj koji je odjeknuo u cijelom svijetu.
Naglasio je da je ovo jedan od primjera kako mladi uspješno realizuju svoje ideje, što im pomaže u profesionalnom razvoju i donosi korist za cijelu zajednicu.
Direktorica Muzeja Sarajeva Indira Kučuk-Sorguč istakla je da su studenti pristupili zadatku vrlo profesionalno i inovativno sa puno domišljatosti i reflektivnosti.
Dodala je da je bilo teško izabrati pobjednika jer su svi pokazali veliku kreativnost i interes da uđu duboko u tematiku Sarajevskog atentata.
Izložba "Sarajevski atentat - 112 godina poslije" rezultat je institucionalne saradnje između Internacionalnog Burch univerziteta, Muzeja Sarajeva i Sarajevo VRX Museuma.
Studenti Fakulteta za edukaciju i humanističke nauke, Odsjeka za grafički dizajn i multimediju, imali su zadatak kreirati zvanični plakat - vizual za godišnje obilježavanje atentata na austrougarskog prijestolonasljednika Franca Ferdinanda i njegovu suprugu Sofiju, koji je u Sarajevu 28. juna 1914. izvršio Gavrilo Princip.
Izložba će biti otvorena od 27. juna do 7. jula u Muzeju Sarajevo 1878-1918.
(Vijesti.ba / Fena)
Chat čitatelja