11.12.2023 / 12:18 Crna hronika - MUP KS

Policija traži vozača koji je na Ilidži udario pješaka

Policija traži vozača koji je na Ilidži udario pješaka
Foto: Facebook (Općina Ilidža)

Policijski službenici Odjeljenja za saobraćajne istrage MUP-a KS tragaju za vozačem koji je jučer na Ilidži udario pješaka i pobjegao s mjesta nesreće.

Kako je saopćeno iz MUP KS, do nesreće je došlo jučer u 17 sati u ulici Nikole Šopa.

"Tom prilikom, prema do sada prikupljenim informacijama, došlo je do udara i obaranja na kolovoz pješaka D.Š., rođen 1981. godine, nastanjen u Sarajevu, od strane putničkog motornog vozila 'Audi', kojim je upravljao NN vozač, koji se nakon saobraćanje nezgode vozilom udaljio s lica mjesta ne ukazavši pomoć osobi povrijeđenoj u nezgodi", saopćeno je.

Povrijeđenom je ljekarska pomoć ukazana na UKC u Sarajevu, a ljekar je konstatovao da je zadobio tešku tjelesnu povredu (fraktura desne potkoljenice), a na Klinici za ortopediju i traumatologiju je zadržan na daljem liječenju.

Obaviješten je dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo,a uviđaj su obavili pripadnici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo.

"Policijski službenici Odjeljenja za saobraćajne istrage, pod nadzorom postupajućeg tužioca, nastavljaju rad na na rasvjetljavanju i dokumentovanju navedenog događaja, identifikaciji i pronalasku vozača i vozila", saopćeno je iz MUP KS.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo