15.06.2024 / 17:52 Fudbal - EURO 2024

UŽIVO: Španija - Hrvatska 3:0

Reprezentacije Španije i Hrvatske odmjerit će snage u prvom kolu grupe B na stadionu u Berlinu.

90' KRAJ UTAKMICE!

90' Pet minuta sudijske nadoknade ovog meča u kojem je ishod odavno poznat.

85' Prilika više nema. Kao da i jedni i drugi samo čekaju kraj utakmice.

78' Nema gola! Prvo je Simon odbranio udarac Petkovića, a onda je VAR poništio gol Petkovića iz popravnog zbog ofsajda!

78' Penal za Hrvatsku nakon što je oboren Petković.

68' Dosta izmjena na obje strane. Intezitet igre je opao.

60' Izmjena kod Hrvatske. Perišić mijenja Budimira, a kod Španaca Olmo ide umjesto Pedrija.

56' Šta nije uspjela iskoristiti Hrvatska! Lijep napad Vatrenih, Gvardiol je dodao do Kovačića koji dodaje do Budimira, s pet metara potom ne uspijeva pogoditi Stanišić, pa ni Budimir glavom.

52' Livaković ostavlja Hrvatsku u životu! Kramarić je upropastio jedan dobar napad Hrvatske, sijevnula je kontra Španije, Pedri dodaje do Yamala koji gađa dalji ugao, ali Livaković maestralno brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Berlinu!

45' Kraj prvog poluvremena.

45' GOOOOOOOOOOL!
Ponovo je zaspala odbrana Hrvatske, sada pogađa Carvajal!

42' Loš udarac Kovačića sa distance. Dvije minute sudijske nadoknade.

40' Ponovo period mirne igre nakon golova Crvene furije. Sami je finiš prvog dijela.

35' Rasplamsala se igra! Unai Simon brani udarac Kramarića, Majer odbijanac šalje u vanjski dio mreže.

32' GOOOOOOOOL!
Novi pogodak u mreži Vatrenih! Sjajni Fabian Ruiz je nanizao nekoliko igrača i pogodio u nebranjeni dio mreže gola naših susjeda.

30' Umalo da Hrvati odma uzvrate! Kovačić je dugo vukao tu loptu i šuitirao, ali slabo, uhvatio je loptu golman Simon.

28' GOOOOOOOL!
Španija vodi sa 1:0! Ruiz je gurnuo sjajnu dubinsku loptu, Morata pobjegao odbrani Kockastih i rutinski matirao Livakovića za 1:0!

20' Period mirnije igre za sada. Hrvatska je zatvorila sve prilaze svom kolu i uzela konce igre u svoje ruke.

13' Moglo je sada biti jako opasno pred golom Hrvatske. Mladi Yamal je pobjegao svojim čuvarima, ali se u odlučujućem momentu ovaj 16-godišnjak spetljao i propala je prilika za gol Furije.

8' Prva prijeti Španija. Udarac Morate sa nekih 20 metara lak je plijen za golmana Livakovića.

5' Za sada početno ispitivanje snaga. Dosta su oprezni i jedni i drugi.

1' Utakmica je upravo počela!

17:55 Intonirane su himne i sve je spremno za početak velikog derbija 1. kola na EURU.

Stigli su nam i sastavi za ovaj meč:

Španija (4-3-3): Simon; Fernandez, Le Normand, Cucurella, Carvajal; Ruiz, Rodri, Pedri; Yamal, Williams, Morata.

Hrvatska (4-3-3): Livaković; Stanišić, Pongračić, Gvardiol, Šutalo; Kovačić, Brozović, Modrić; Majer, Kramarić, Budimir.

17:52 Utakmica se igra na Olimpijskom stadionu u Berlinu sa početkom od 18 sati.

17:50 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba dobar vam dan i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Španija - Hrvatska.