Banja Luka 26°C
Bihać 22°C

15.06.2024 / 22:54 Fudbal - EP 2024

Albanija povela najbržim golom ikada na EURU pa izgubila od Italije

Fudbaleri Italije uspješno su krenuli u misiju odbrane titule prvaka Evrope, pobjedom protiv Albanije u prvom kolu rezultatom 2:1.

Meč je počeo kao iz bajke za Albance koji su imali rezultatsku prednost već nakon 24 sekunde kada je mrežu Donnarumme pogodio Nedim Bajrami.

Bio je to najbrži pogodak svih vremena na Evropskim prvenstvima. Ipak, Italijani su se brzo vratili u igru.

U 11. minuti Pellegrini je ubacio s lijeve strane, a mrežu golmana Albanije je pogodio Bastoni, a pet minuta kasnije potpuni preokret.

Barella je naletio na jednu loptu nakon odbijanca i sjajnim udarcem matirao Strakoshu.

Italijani su ostatak meča odigrali - italijanski. Zatvorili su sve prilaze svom golu i meč rutinski priveli kraju uz pobjedu od jednog gola razlike.

Albanci naredni meč igraju protiv Hrvata 19. juna, dok će Azzurri dan kasnije igrati sa Španijom u velikom derbiju grupne faze.